Translate

27 maja 2020

135. rocznica urodzin Matki Teresy Kierocińskiej


W niedzielę 14 czerwca 2020 r. w parafii pw. św. Barbary DM w Wieluniu Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus świętowało 135 rocznicę urodzin Czcigodnej Służebnicy Bożej Teresy od św. Józefa – Janiny Kierocińskiej.

Przed Mszą św. siostry karmelitanki przedstawiły prezentację multimedialną przybliżającą wydarzenia z pierwszych lat życia Janiny, rozwój duchowy, współpracę z łaską aż do przyjęcia charyzmatu założycielskiego, w wyniku którego powstało nowe zgromadzenie zakonne w Kościele.

Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia, którą celebrował ks. biskup senior Antoni Długosz – biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. 

W wydarzeniu brały udział siostry karmelitanki z różnych domów Zgromadzenia w Polsce i Afryki oraz członkowie rodziny Matki Teresy Kierocińskiej.

Po Mszy przy domu rodzinnym Matki Teresy Kierocińskiej przy ulicy Kijak 1 odsłonięto tablicę informacyjną. Kolejnym punktem wizyty sióstr w Wieluniu był spacer po historycznych miejscach miasta, przygotowany przez Grzegorza Nowaka z wieluńskiej Fundacji Słowem Pisane. W programie była również wizyta w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

135 rocznica urodzin Matki Teresy od św. Józefa, podobnie jak ubiegłoroczne obchody urodzin Ojca Założyciela, wpisuje się w jubileuszowe obchody 100-lecia założenia Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus (1921-2021).

0 komentarze: